جستجو کردن
Close this search box.

آلو شهمیرزاد

آلو شهمیرزاد چیست

الو شهمیرزاد با کیفیت عالی و ارزانتر از قیمت بازار شهمیرزاد تهیه شده از باغات شهر شهمیرزاد استان سمنان است. کیفیت عالی آلو خورشتی گردومیرزا از رنگ روشن و اندازه بزرگ آن کاملا مشهود است. قیمت گذاری براساس قیمت بازار صورت می گیرد

البته کیفیت این محصول کاملا تضمینی آلو درجه ۱ خشک می باشد که از آلو تازه درجه یک شهمیرزاد برداشت و فرآوری شده است.

آلو شهمیرزاد
آلو شهمیرزاد

خرید آلو خشک

آلو خشک یکی از محبوب‌ترین خوراکی‌های ایرانی است. این میوه خشک خوشمزه و مقوی، خواص بسیاری برای سلامتی دارد. آلو خشک را می‌توان به تنهایی به عنوان میان‌وعده مصرف کرد، یا در تهیه انواع غذاها و دسرها از آن استفاده کرد.

اگر قصد خرید آلو خشک دارید، نکاتی را باید در نظر داشته باشید. اول اینکه نوع آلو خشک را انتخاب کنید که به ذائقه شما بیشتر می‌خورد. انواع مختلفی از آلو خشک در بازار موجود است، از جمله آلو بخارا، آلو شابلون، آلو خورشتی، و آلو سیاه.

دوم اینکه کیفیت آلو خشک را بررسی کنید. آلو خشک باید خوشرنگ و خوشمزه باشد. اگر آلو خشکی رنگ تیره یا طعم ترش داشت، از خرید آن خودداری کنید.

سوم اینکه قیمت آلو خشک را مقایسه کنید. قیمت آلو خشک با توجه به نوع، کیفیت، و برند تولیدکننده متفاوت است.

خرید آلو خشک را می‌توانید به صورت حضوری یا اینترنتی انجام دهید. اگر به صورت حضوری خرید می‌کنید، به فروشگاه‌های خشکبار معتبر مراجعه کنید. اگر به صورت اینترنتی خرید می‌کنید، از فروشگاه‌های معتبر که سابقه خوبی دارند، خرید کنید.

انواع آلو شهمیرزاد

آلو شهمیرزاد دارای نژاد های مختلف است که عبارت اند از: سوتی ، آلوی گاو چشم ،بخارا و انگری، که مهمترین ارقام آلو شهمیرزاد است که علاوه بر استفاده آن به صورت تازه به صورت آلو خورشتی ، آلوی خشک ، برگه آلو و لواشک استفاده می شود. آلو درجه ۱ گردومیرزا از نوع آلو انگری است که با کیفیت ترین نوع آلو شهمیرزاد می باشد.

خواص آلو شهمیرزاد

آلو شهمیرزاد دارای ۶۴ درصد کربوهیدرات شامل فیبر غذایی، ۲ درصد پروتئین، منبع غنی ویتامین K و منبع متوسطی از ویتامین های گروه B و مواد معدنی رژیمی است. 

می تواند از سلامت استخوان حمایت کند

دکتر هوشمند به مدت ۱۵ سال در زمینه سلامت استخوان و آلو خشک تحقیقاتی انجام داده است.در یک کارآزمایی بالینی اخیر، دکتر هوشمند و تیمش دریافتند که زنان یائسه ای که ۵-۶ آلو در روز به مدت ۶ سال می خوردند. در جلوگیری از اسیب به استخوانشان مؤثر بوده است .

او می‌گوید: «مطالعات قبلی همچنین نشان داده‌اند که خوردن ۱۰ تا ۱۲ آلو خشک در روز به مدت یک سال با افزایش تراکم مواد معدنی استخوان و بهبود شاخص‌های چرخش استخوان در زنان یائسه مرتبط است.»

علاوه بر این، تحقیقات جدید دکتر هوشمند روی حیوانات نشان می‌دهد که آلو خشک می‌تواند به جلوگیری از تحلیل استخوان در افرادی که در معرض تشعشع هستند، مانند فضانوردان در فضا، کمک کند.

سلامت قلب را تقویت می کند

مصرف یک دوز آلو ۱۱ درصد از ارزش روزانه فیبر را تامین می کند که در کاهش کلسترول خون نقش دارد. یک مطالعه مقدماتی در دانشگاه کالیفرنیا، دیویس نشان داد که مردانی با سطوح بالای کلسترول متوسط، پس از خوردن حدود 12 آلو خشک در روز، قادر به کاهش کلسترول کل و “بد” LDL هستند.

از هضم سالم کمک می کند

محتوای فیبر آلو ممکن است به دلیل اثر ملین آن بیسار مفید باشد، اما دانشمندان به ترکیب فیبر، ترکیبات فنلی و سوربیتول در آلو اشاره می کنند که احتمالاً این کار را انجام می دهد. مطالعات نشان می دهد که آلو می تواند به طور قابل توجهی وزن و دفعات مدفوع را افزایش دهد، و آنها را به یک جایگزین طبیعی عالی برای ارتقاء عملکرد سالم روده تبدیل می کند.

خواص ضد التهابی داشته باشد

از آنجا که آلو سرشار از پلی فنول است، این آنتی اکسیدان ها می توانند به کاهش التهاب و محافظت در برابر آسیب DNA کمک کنند. در مقایسه با آلو تازه ، فعالیت آنتی اکسیدانی بالاتری داشته باشد.

خواص آلو بخارا را بخوانید

روزی چند آلو شهمیرزاد مصرف کنیم

دکتر هوشمند می گوید روزانه چند عدد آلو باید بخورید به اندازه خود آلو بستگی دارد، اما مطالعات اخیر توصیه می کنند ۵۰ گرم آلو در روز معادل ۵ تا ۶ آلو است.

غذاهای فیبردار را باید به آرامی شروع کنید ۱ تا ۲ عدد آلو در روز و به تدریج به سمت بالا پیشرفت کنید. برای افرادی که فیبر کمی در رژیم غذایی دارند، به طور کلی توصیه می کنیم آلو را به تدریج مصرف کنند، از مصرف آلو با معده خالی خودداری کنند و مصرف آن را در طول روز پخش کنند.